Freelance Work Equipment

Apple MacBook Air 13.3 2013

Kararlı hızı, çalışma performansı, hafifliği ve taşınabilirliği ile hem evde, hem dışarıda ve seyahatlerimde en yakın arkadaşım şüphesiz ki Macbook Air’ım. Retina ihtiyacımı hissedinceye dek kullanmaya devam edeceğimi düşünüyorum.

Detay

Magic Mouse + Magic Trackpad

Apple cihazları ile mükemmel senkronizasyonda çalışan Magic Mouse, Trackpad ve Keyboard’um çalışma hızımı neredeyse x2 artırıyor. Vazgeçemeyeceğim cihazlarım arasındalar.

Detay

Adobe Illustrator CC

Aboce Creative Cloud aboneliğimin bir parçası olarak Illustrator, CS2 ailesinden beri kullandığım vektörel çizim programım. Tüm vektörel kurumsal kimlik, dijital illustrasyon ve açık hava tasarımlarımı kendisiyle yapıyorum.

Detay

Adobe Ligthroom CC

Aboce Creative Cloud aboneliğimin bir parçası olarak Ligthroom, amatör olarak fotoğraf çekmeye başladığımdan beri vazgeçemediğim programlar arasında. Lens ve RAW edit performansı muhteşem. Ölümsüzleştirdiğiniz anılarınızı mükemmel bir şekilde düzenlemenize olanak sağlıyor.

Detay

Capture 10 Pro

Lightroom haricinde yine RAW düzenlemede işimi kolaylaştıran mükemmel programlardan biri Capture One. Renk işleme tekniklerini ve hassas düzenleme araçlarını severek kullanıyorum.

Detay

Seagate Backup Plus Slim 1TB

Yüksek boyutlu dosyalarla uğraşan herkes, daha fazla ve daha hızlı erişilebilen depolama alanlarına ihtiyaç duyuyor. Ben de bu ihtiyacımı ve tüm iş arşivimi Seagate Backup Plus’ımda gideriyorum. Hafifliği de taşınabilir olmasında çok büyük avantaj.

Detay

Nifty MiniDrive 128GB

MacBook’ların hızlı SSD çözümleri ne yazık ki düşük depolama alanlarıyla kısıtlı. Nifty sürücüm MacBook’umun dahili hafızasını ikiye katlıyor ve tüm ses kütüphanemi bu ufaklıkta saklıyorum.

Detay

Cinematography Equipment

 

Adobe Premiere CC

Kurgu ve Montaj. Yaptığım tüm çekimlerden sonra ilk durağım Aboce Creative Cloud aboneliğimin bir parçası olan Premiere. Hızlı kullanım arayüzü, üniversitede aldığım eğitimlerin de yarattığı ezbere çalışma stili benim için montajın ayrılmaz bir adımı yapıyor Premiere’i.

Detay

Apple iMovie

Genellikle kişisel ve aile/arkadaş çekimlerimin hızlı kurgularını iMovie ile yapıyorum. Basit arayüzü ve klasik Apple Yazılım tasarımı kullanımını çok kolaylaştırıyor.

Detay

Celtx

Senaryo yazımı konusunda yine en çok sevdiğim ve bence en kullanışlı yazılım Celtx. Standart amerikan format arayüzü ve hızlı meta/export özellikleri, bence onu vazgeçilmez yapıyor.

Detay

DJ & Producing Equipment

 

M-Audio Radium 61-Key USB MIDI Controller

Prodüksiyon ve midi yazımında klasiklerden. 61 tuşlu geniş ses oktavları ve Ableton senkron uyumu sayesinde tüm melodilerimi onunla yazıyorum diyebilirim.

Detay

Traktor Kontrol S4

DJ’liğe başladığımda tüm eğitimlerimi Pioneer üzerinden alsam da, home-studio’mda Traktor S4 kullanıyorum. Tüm track kütüphanem düzenlenmiş bir şekilde Traktor Strach Pro’mda olduğu için kendisiyle aramız baya iyi. Küçük ama etkili.

Detay

Ableton Live 10 Suite

Prodüksiyon yapmayı ilk düşündüğüm zamanlarda çok düşündüm. Herkes kendi DAW editörünü savınıyordu. Ben Ableton’ı seçtim ve hiç pişman değilim. Kendisi şimdilik benim sanal stüdyom.

Detay

Traktor Strach Pro

Home-studio’mda mixing ve set kaydı yaparken de bir mekanda canlı performans sergilerken de Traktor Strach Pro kullanıyorum.

Detay

Rekordbox

Pioneer ailesinin digital vinyl software’i olan Rekordbox ile ilk DJ’lik eğitimimde tanıştım. USB çalacağım zamanlarda rekordbox ile kütüphanemi ve hot cue’ları hazırlıyorum.

Detay

Kontakt 5

NI’in çok sevdiğim sampler kütüphanesi Kontakt 5. Henüz yeni kullanmaya başladım. Keşfettikçe daha çok seveceğimden şüphem yok.

Detay

Maschine

Entegre donanım / yazılım sistemi örnekleyici, aranjör, mikser, FX ve dahili ses arayüzü ile Maschine, yeni kullanmaya başladığım NI ürünlerinden biri.

Detay

Arturia V Collection 6

Synthesizer ve cızırtı sevgimiz. 🙂 Efsanevi Arturia analog synthesizer’larının yazılım olarak reborn olmuş versiyonlarına V Collection 6 ile sahip oldum. En sevdiğim plug-inlerimden.

Detay

Synthmaster One

Synthmaster ailesinin yeni üyesi One, wavetable synthesis özelliği ile bir çok sound imkanı sunuyor.

Detay

Synthmaster 2.9

Geç tanıştığım yarı modüler software synthesizer olan Synthmaster 2.9, arayüzü ve sound özellikleri ile yine sevdiğim plug-inlerimden biri.

Detay